Horská chata Tatran

 

    Nachádza sa medzi dvoma horskými celkami Branisko a Bachureň. Obklopená je prostredím malebnej Lačnovskej tiesňavy v chránenej prírodnej oblasti s pozoruhodnými skalnými útvarmi a vzácnou faunou a flórou. Horská   chata   Tatran je postavená v lokalite, ktorá ponúka zaujímavé turistické trasy k minerálnym prameňom a po krásach podzemného sveta jaskyne Zlá diera.  

    Horská chata Tatran ponúka celoročné ubytovanie v prostredí NPR Kamenná Baba. Kapacita zariadenia je 55 lôžok v 15 izbách. Izby sú 2 – 6 lôžkové s vlastným umývadlom a spoločným sociálnym zariadením. Stravovanie je v jedálni s kapacitou 55 osôb a na občerstvenie poslúži kaviareň s kapacitou 35 osôb. K dispozícií je aj spoločenská miestnosť a v areáli sa nachádza detské ihrisko, volejbalové a futbalové ihrisko a ohnisko, ktoré je v letných mesiacoch centrom večerných opekačiek. V zime sú v neďalekej obci Lipovce spustené lyžiarske vleky a v lete je tu dostupná široká sieť turistických chodníkov.

    Priestory chaty slúžia na organizovanie školských táborov a škôl v prírode a rovnako sú obľúbené aj mladými rodinami s deťmi. Parkovacie miesta sú priamo pred objektom a sú v cene pobytu.

 

    Kontakt a ďalšie informácie:

Horská chata TATRAN

            Lipovce 134

            082 36 Lipovce

            Tel.: 00421 905 399 436 

            E-mail: ladislavkr@gmail.com

https://www.tatran.szm.com/index.htm