Iné služby

  

    V oblasti Branisko sa nachádza niekoľko menších lyžiarskych stredísk, ktoré majú len lokálny význam a nie sú zabezpečené modernou technikou a ani neposkytujú iné služby. Takými sú dva vleky v Lipovciach. Najmodernejším horským strediskom je SKI Búče, ktoré sa nachádza na severovýchode od Lačnova.

 

   SKI BÚČE

 

    Rekreačné stredisko sa nachádza na ceste medzi Lipovcami a Lačnovom v horskom prostredí pohoria Bachureň v nadmorskej výške 650 - 1006 m.n.m. Lyžiarsky areál ponúka 5 vlekov s celkovou kapacitou 2000 osôb za hodinu, 2,5 km zjazdových tratí, lyžiarske bežecké trate a taktiež lyžiarsky výcvik s inštruktorom. Pre aktívnych lyžiarov je zaujímavá strelnica ako súčasť biatlonovej bežeckej trate. Stredisko poskytuje ubytovanie a stravovanie v chate Bukvica a v priestoroch strediska usporadúva spoločenské podujatia, školy v prírode, letné tábory a iné kultúrno-poznávacie akcie.

        Mgr.Alojz Stahovec

        VERTIKÁL IAMES

        Sabinovská 30

        082 21 Veľký Šariš

        +421 51 776 23 68

        +421 51 791 82 32

        +421 905 527 787

skibuce@mail.t-com.sk

https://www.skibuce.sk/

 

 

 

    Pre športové aktivity sú v obciach vybudované futbalové, volejbalové ihriská, tenisové kurty a tri lyžiarske vleky. V zime tiež môžu využiť ľadovú plochu vytvorenú na priestranstve futbalového ihriska. Na podporu športu a rekreácie slúži aj široká sieť turistických chodníkov do okolia. Rovnako je tu vytvorená kvalitná cyklotrasa.

    Miestne hotely a campy vytvorili pre návštevníkov ponuku rôznych športov. Tak sa vytvorili možnosti paraglidingu, horskej cyklistiky, jaskyniarstva, jazdy na koňoch a pomaly sa rozrastá agroturizmus. Vo vnútorných priestoroch ubytovacích zariadení sa hostia môžu zabaviť pri bowlingu, na opekačkách alebo relaxovať vo vírivých bazénoch.

     Novinkou posledného roku je zriadenie Terénneho tímu Vyšný Slavkov, ktorý poskytuje jazdy po okolí na terénnych vozidlách.